Oto najczęściej zadawane pytania

BIK Open API jest marketem danych. Istnieje w formie API, czyli interfejsu, poprzez który możesz uzyskać dostęp do danych powiązanych z wybraną przez Ciebie lokalizacją. Podajesz jakikolwiek adres lub wymiary geograficzne w Polsce, które Cię interesują, a BIK Open API zwraca informacje o podanym punkcie. W BIK Open API powiadamy dwie główne kategorie danych: dane statystyczne znajdujące się w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK) oraz dane zewnętrzne, które otrzymujemy od naszych partnerów z różnych branż. Wśród danych z Grupy BIK znajdują się dane mówiące o ocenie wiarygodności kredytowej i płatniczej ludzi mieszkających na danym obszarze oraz liczba, wartość i dynamika według typów zobowiązań kredytowych w Polsce. Wśród danych zewnętrznych od partnerów znajdują się dane demograficzne, dane o preferencjach, zwyczajach i zainteresowaniach osób na danym obszarze, dane telekomunikacyjne o przemieszczaniu się ludzi, dane o przestępstwach i wypadkach, dane o wiarygodności przedsiębiorstw oraz o typach prowadzonej przez nie działalności, dane o transakcjach płatniczych, wydatkach i sile nabywczej, dane o nieruchomościach oraz cenach transakcyjnych, dane o infrastrukturze, topografii

BIK Open API jest przeznaczony dla średnich i dużych firm zainteresowanych statystycznymi danymi przestrzennymi. Z BIK Open API mogą korzystać m.in. firmy marketingowe, windykacyjne, sieci handlowe, firmy z branży nieruchomości, wszystkie firmy, które chcą wzbogacić swoje modele oceny statystycznej danymi dostarczonymi przez BIK.

Największą korzyścią jest dostęp do unikatowych i różnorodnych danych, które pozwalają ocenić potencjał klientów znajdujących się w danej lokalizacji i dzięki temu podejmować lesze decyzje biznesowe. Dowiesz się więcej o zachowaniu Twoich klientów i konkurentów, dzięki czemu zbudujesz przewagę konkurencyjną na rynku. Dane z BIK Open API skorzystasz łatwo i bez kłopotu, ponieważ nie są wymagane zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Stworzyliśmy ten produkt, aby firmy mogły w łatwy sposób oceniać potencjał swoich klientów w danej lokalizacji.

Głównymi wyróżnikami BIK Open API są unikatowe źródła danych, technologia na najwyższym poziomie, wiarygodność i bezpieczeństwo. Autorem i głównym dostawcą danych BIK Open API jest Grupa BIK, która jest głównym źródłem informacji kredytowej i płatniczej w Polsce. BIK łączy atrybuty instytucji zaufania publicznego i kompetencje nowoczesnych firm technologicznych. Współpracują z nami wszystkie banki w Polsce, większość firm pożyczkowych oraz instytucji pozabankowych. Posiadamy najwyższe kompetencje w zakresie analizy danych i nowoczesnych technologii, służących zarówno klientom instytucjonalnym, jak i indywidualnym.

Główne funkcje produktu to dostęp do unikatowych danych statystycznych powiązanych z lokalizacją, dostarczanych przez BIK oraz Partnerów.

Ten produkt zbudowany jest na bazie standardów Rest API. Jest stabilny, łatwy do integracji i utrzymania.

Wykorzystanie danych dostępnych w BIK Open API może przynieść Twojej firmie długofalowe korzyści w postaci odkrywania i monetyzacji nowych obszarów biznesowych, które wcześniej były niedostępne. Dzięki BIK Open API możesz odkryć nowe wartościowe nisze i łatwiej uzyskać przewagę konkurencyjną.

BIK Open API kieruje swoją ofertę do wszystkich zainteresowanych firm, które chcą podnieść swoją wiedzę o klientach o konkurencji na danym obszarze. Nie ma ograniczeń w stosowaniu tego produktu.

Uzyskaj dostęp

Zostaw swój kontakt. Przedstawiciel BIK Open API skontaktuje się z Tobą, i udzieli dostęp do produktu oraz odpowie na Twoje pytania.

Na dobry początek dajemy Ci 1000, które możesz wykorzystać do składania zapytań w BIK Open API przez 90 dni bezpłatnie

to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Biuro Informacji Kredytowej S.A. w szczególności w celu przygotowania i przedstawienia mi oferty odpowiadającej moim preferencjom.

Zgoda jest wymagana

Zgadzam się na przekazanie propozycji zawarcia umowy telefonicznie

Zgadzam się, aby Biuro Informacji Kredytowej S.A. przekazywało mi informacje handlowe telefonicznie. Podstawa prawna: ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (tj. Dz.U.2021.576 ze zm.).

Zgoda jest wymagana

Zgadzam się na przesyłanie mi informacji handlowych na mój e-mail

Zgadzam się, aby Biuro Informacji Kredytowej S.A. z siedzibą w Warszawie przesyłało mi informacje handlowe na podany przeze mnie w formularzu adres e-mail. Podstawa prawna: ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2020 poz. 344).

Klauzula informacyjna